Bărbat scos de sub un atelaj hipo, în stare de semiconștiență (NEAMȚ)
În jurul orei 17:20 (n.red ieri, 6 iunie), pompierii au fost solicitați să intervină în comuna Podoleni pentru scoaterea unei persoane de sub un atelaj hipo.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Punctului de lucru Roznov.
Ajunși la locul indicat, pompierii au constatat că între atelaj și cai se afla un bărbat, semiconștient. Acesta a fost scos de sub atelaj și preluat de echipajul SMURD. După acordarea primului ajutor, bărbatul în vârstă de 61 de ani a fost transportat la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)