Bărbat din Neamț, condus la Penitenciarul Bacău – Va sta mai bine de trei ani și jumătate după gratii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/arest-1024x681.jpg)
La data de 5 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Urecheni, au depistat în Urecheni, un bărbat de 39 de ani, pe numele căruia Judecătoria Târgu-Neamț a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii.
Cel în cauză a fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani și 8 luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de ucidere din culpă și conducerea a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)