Cercetat pentru furtul unui telefon mobil
În ziua de 8 ianuarie 2013, în jurul orei 19.25, Politia municipiului Piatra Neamt a fost sesizată despre faptul că între doi tineri a izbucnit un conflict pe strada E. Costinescu, din Piatra Neamt.
O patrulă de sigurantă publică s-a deplasat la fata locului, unde a identificat un minor, în vârstă de 16 ani, din Piatra Neamt, care retinuse o persoană despre care afirma că i-a sustras telefonul mobil.
Din cercetările efectuate, politistii au stabilit că în timp ce minorul în vârstă de 16 ani se deplasa pe str. E. Costinescu a fost abordat de C. Paraschiv, de 22 de ani, din comuna Stefan cel Mare, judetul Neamt, fără forme legale în Piatra Neamt, persoană pe care nu o cunostea, si care i-a solicitat telefonul mobil pentru a face un apel. Ulterior, suspectul a refuzat să înapoieze bunul părtii vătămate. Asupra suspectului politistii au găsit telefonul mobil pe care l-au restituit minorului.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de furt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)