ACUM: elicopterul SMURD aterizează pe stadionul din Piatra-Neamț pentru a prelua o femeie de 78 de ani
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț. Elicopterul va prelua și transporta o femeie de 78 ani la Spitalul Județean Suceava, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)