Senzații tari din 2024, la Boghicea: un bărbat a confundat stâna cu corida provocând un taur/A câștigat bovina
La data de 21 mai a.c., în jurul orei 22:00, polițiștii din cadrul Sectiei de Poliție Rurală Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 34 de ani, s-a prezentat la o unitate medicală, sesizând că a fost lovit de o bovină.
În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că incidentul s-a petrecut la o stână din localitatea Boghicea. În cauză polițiștii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis IPJ Neamț.
Potrivit ultimelor informații se pare că bărbatul a provocat taurul, ademenindu-l cu ajutorul unei haine.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)