Primăria Borca: „Astăzi au fost începute lucrările de reabilitare a drumului județean DJ 209B, ce străbate satul Sabasa”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/05/sabasa3-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/05/sabasa2-1024x768.jpg)
Primăria Borca anunță cu bucurie începerea lucrărilor de reabilitare a drumului județean DJ 209 B, care străbate satul Sabasa. Această inițiativă crucială va fi realizată prin turnarea de covor asfaltic, reprezentând un pas semnificativ către îmbunătățirea infrastructurii locale și sporirea confortului pentru locuitorii comunei.
„Stimați concetățeni,
Cu bucurie vă anunțăm că astăzi au fost începute lucrările de reabilitare a drumului județean DJ 209 B ce străbate satul Sabasa prin turnarea de covor asfaltic.”
relatează reprezentanții Primăriei, într-o postare recentă pe rețelele de socializare
În lumina acestei realizări, Primăria Borca dorește să adreseze sincere mulțumiri Consiliului Județean Neamț pentru sprijinul neîncetat și promptitudinea cu care a răspuns solicitărilor transmise.
„Mulțumim pe această cale Consiliului Județean Neamț pentru că a răspuns solicitărilor noastre și au venit în sprijinul locuitorilor comunei Borca!”
mai transmite Primăria Borca
Încurajăm toți locuitorii să fie parte activă în acest proces de transformare, să ofere suport echipei de lucru și să rămână deschiși la schimbările pozitive ce vor aduce un viitor mai luminos pentru întreaga comunitate. Circulați cu prudență!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/05/sabasa1-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/05/sabasa-768x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)