Date oficiale cu privire la accidentul MORTAL de acum câteva zile/Tragedia s-a produs în jurul orei 23.00 (NEAMȚ)
La data de 10 mai a.c., în jurul orei 23.05, polițiștii din cadrul Poliției orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DN 17B, în afara localității Pârâul Pîntei, soldat cu decesul unei persoane.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un tânăr de 19 ani, conducea un autoturism pe DN 17B, pe direcția Farcașa – Borca, în afara localității Pârâul Pîntei, ar fi surprins și accidentat un bărbat, care se deplasa pe partea carosabilă, pe același sens de mers.
În urma evenimentului rutier a rezultat decesul pietonului, în vârstă de 63 de ani, din Borca.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, a transmis IPJ Neamț.
Pe aceeași temă:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)