Accident cu victimă pe o stradă din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/04/ambulanta.jpg)
La data de 26 aprilie a.c.,polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Stamatin, din Piatra-Neamț.
„În urma cercetărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 49 de ani, conducea o autoutilitară, pe strada Mihai Stamatin, ar fi surprins și accidentat o femeie în vârstă de 66 ani, care se afla angajată în traversarea neregulamentară a străzii.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Totodată, i-au fost recoltate probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămarea corporală din culpă.” a declarat insp. Ciofu Ramona.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)