Eveniment rutier cu victimă în parcarea Shopping City Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/ambulanta-1-1024x724-1.jpg)
La data de 25 aprilie a.c., în jurul orei 17:10, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în parcarea amenajată a unui complex comercial, din Piatra-Neamț.
„În urma cercetărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 57 de ani, conducea un autoturism, în parcarea amenajată a unui complex comercial, ar fi surprins și accidentat o minoră de 14 ani, care se afla angajată în traversare, pe marcajul pietonal.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,17 mg/l alcool pur în aerul expirat. Totodată, i-au fost recoltate probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămarea corporală din culpă.”a declarat insp. Ciofu Ramona.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)