Piatra Neamț: Femeie lovită de un autoturism, în timp ce se afla pe trotuar
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/ambulanta-1-1024x724-1.jpg)
La data de 8 aprilie a.c., în jurul orei 12:50, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Ștefan cel Mare, din Piatra-Neamț.
„În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce o tânără în vârstă de 22 de ani, din Crăcăoani, ar fi efectuat manevre pentru ieșirea din incinta unei unități de învățământ cu un autoturism, ar fi acroșat o femeie în vârstă de 83 de ani, care se deplasa pe trotuar, în calitate de pieton.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea femeii în vârstă de 83 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a declarat insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)