Societăți comerciale verificate de polițiști și de specialiști ai Gărzii Forestiere – Au fost aplicate trei sancțiuni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/07/LEMN-2.jpeg)
La data de 15 februarie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Tarcău, împreună cu specialiști din cadrul Gărzii Forestiere Neamț au efectuat un control la punctele de lucru a două societăți cu profil de depozitare și prelucrare a materialului lemnos.
În urma neregulilor constatate a fost dispusă confiscarea cantității de 6,75 m.c. material lemnos, fiind aplicate 3 sancțiuni contravenționale, în sumă totală de 10.000 de lei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)