Penitenciarul Bacău are doi „chiriași” noi, din Neamț – Pentru ce fapte au fost condamnați
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/arest-1024x681.jpg)
La data de 16 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Săbăoani, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 38 de ani, din aceeași localitate.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani și 6 luni, pentru săvârșirea de infracțiuni de tâlhărie.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
***
La data de 16 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Târgu-Neamț, au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 39 de ani, din Vânători-Neamț.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Târgu-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de un an și 2 luni, pentru săvârșirea de infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și uz de fals.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Pt că astfel de apucături sunt din școală,e bine sa fie și o școală de corecție sau liber pare că există chiar in jud Bacău,dar ar trebui cate una in fiecare județ.Acolo sun curios sa vad cum stau lucrurile.