O mașină parcată a luat foc, pe un drum din Neamț
La ora 23:39 pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism parcat pe strada Abator din orașul Târgu-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț.
Incendiul s-a manifestat la compartimentul motor cu posibilitatea propagării la întregul autoturism. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)