Urgență într-un bloc de pe Aleea Aurorei: bărbat găsit în stare comatoasă (Piatra-Neamț)
În jurul orei 16:25, pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe strada Aleea Aurorei.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
Cu ajutorul scării culisabile pompierii au intrat prin balcon în apartamentul situat la al doilea etaj. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 72 de ani în stare comatoasă. Echipajul SMURD TIM a preluat victima și a transportat-o la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)