Accident în Neamț. Un pieton a fost rănit
Astăzi, în jurul orei 10:40, polițiștii Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Pângărați.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, în vârstă de 37 de ani, din Ilfov, conducea un autoturism pe DC143, ar fi suprins și accidentat un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Pângărați, ce se deplasa în calitate de pieton, pe partea dreaptă a părții carosabile, accidentându-l.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)