Accident în Neamț. Șofer rănit după ce a intrat cu mașina în șanț
La data de 26 ianuarie, în jurul orei 23:15, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în Răucești.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un tânăr de 19 ani, din Răucești, conducea un autoturism pe DN15C, din direcția Târgu-Neamț spre Fălticeni, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în șanțul de pe lateralul drumului.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis insp.Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)