Intervenție a pompierilor într-un bloc de locuințe/o bătrână a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la spital
În jurul orei 10:42 pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Roman, pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe strada Victor Hugo, deoarece proprietara este căzută și solicită ajutor.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Roman.
Cu ajutorul echipamentelor specifice din dotarea autospecialei pompierii au acționat pentru deschiderea ușii apartamentului situat la al treilea etaj. În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de 88 de ani căzută în baie. Femeia, în stare de conștiență, a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la CPU Roman pentru îngrijiri medicale de specialitate, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)