Blestemul semafoarelor din Piatra-Neamț: după ce sunt montate și SMART-uite, se taie cablurile și intră toate în comă (VIDEO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/semafor-1024x576.jpg)
O altă realizare notabilă în Patra-Neamț o constituie semafoarele din fața spitalului care au fost montate, conectate, trecute pe modul smart. A urmat o serie de intervenții prin care s-au montat țevi, s-a spart asfaltul și bineînțeles s-au tăiat și cablurile semafoarelor. Din câte am înțeles firma care le-a montat inițial nu prea mai e disponibilă – nu știm exact să vă spunem din ce motive – prin urmare va trebui să se apeleze la serviciile unei alte firme iar procesul cu tot ceea ce presupune conectarea lor, reluat. Pe banii cui? Evident, întrebarea este una retorică.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Astăzi am văzut, au pus semafor si la ieșirea din zona interioara a serv de ambulanta, unde aveau oricum stop
Poate sa explice cineva, pentru cine si este pus si care este utilitatea acestui semafor?
stimati cetateni mai este putin si vin alegerile adio PDL isti ADIO PNL isti si nu in cele din urma PSD istii
Noi cetatenii acestui oras distrus asteptam si avertizam si pe cei de la AUR ca daca nu vin cu solutii concrete si cu raspunderea mandatelor sa se gandeasca bine ca nici diavolul nu o sa-i aleaga o sa alegem un cetatean simplu numai sa faca treaba
Belea…și când vedem că dinafară, primarul nostru este cel mai bine văzut primar din țară…parcă îmi saltă și acuma inima de bucurie…că vin alegerile,nu-i așa?
Este o tragedie ce se intampla in PiAtra Neamt.Se vrea un oras ruristic, dar cu parcari doar in marile moluri si …drumuri desfundate.Ma gandesc ca proiectantii s-au gandit ca pentru moluri ar veni vizitatori. Sa faca o comparatie cu ale lor? As dori sa exlpice cineva ce inseamna mobilitate urbana? poate ar trebui sa vina vizitatorii si…sa se tot duca.