Incendiu la o casă din Țibucani
La ora 18:30 pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă situată în comuna Țibucani.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț și SVSU Țibucani.
Incendiul s-a manifestat în interiorul podului cu posibilitatea propagării la întreaga locuință. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars 4 mp astereală din lemn din componența acoperișului.
Coșul de fum neprotejat termic față de materialele combustibile a fost cauza probabilă de producere a incendiului a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)