Incendiu în Neamț din cauza coșului de fum
Astăzi, 17 ianuarie, la ora 14:25 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu într-o gospodărie din localitatea Oglinzi, comuna Răucești.
La locul solicitării s-au deplasat trei echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț.
a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
Incendiul s-a manifestat la acoperișul unei anexe gospodărești cu posibilitatea propagării la întreaga construcție, dar și la locuință. Pompierii au intervenit pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia a ars acoperișul (din lemn și acoperit cu tablă) anexei pe o suprafață de aproximativ 12 mp.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost coșul de fum neprotejat termic față de materialele combustibile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)