Incendiu noaptea trecută, la scurt timp după miezul nopții
La ora 00:34 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o casă situată în localitatea Filioara din comuna Agapia.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu Neamț.
Incendiul s-a manifestat la un perete comun al casei și unei anexe (bucătărie de vară), în jurul sobei. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars 4 mp din peretele comun al celor două construcții.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost efectul termic cauzat de mijlocul de încălzire supraîncălzit, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)