Un elicopter SMURD preia de urgență o pacientă din Neamț
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman va acționa în această dimineață pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
Elicopterul va prelua și transporta o femeie de 39 de ani la Spitalul Clinic de Urgență „Prof. Dr. Nicolae Oblu” din municipiul Iași, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)