Incendiu în Neamț – apelul la 112 a fost făcut în jurul orei 16.00
Ca urmare a unui apel la 112 de la ora 15:54, (n.red: ieri) un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Târgu-Neamț a intervenit în localitatea Topolița (comuna Grumăzești) pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetație uscată ce s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 200 mp. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)