Accident în Neamț: un autoturism în care se aflau mai multe persoane s-a răsturnat
Ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 10:10 un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Detașamentului de pompieri Târgu-Neamț a intervenit în orașul Târgu Neamț, pe strada Castanilor, pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor la un eveniment rutier.
Un autoturism în care se aflau patru persoane a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. Toate persoanele s-au autoevacuat din autoturism până la sosirea forțelor de intervenție. Nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)