Incendiu la o casă din Neamț – Flăcările ar fi izbucnit din cauza unui scurtcircuit electric
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/10/pompieri-1.jpg)
Aseară, în jurul orei 20:45, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o casă situată în localitatea Poiana din comuna Negrești. La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Negrești și Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat la o casă cu suprafață de aproximativ 30 mp cu posibilitatea propagării la altă casă din vecinătate. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului. Nu au fost victime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)