Ninge în zona de munte a județului Neamț/Se acționează cu lamă și material antiderapant pentru asigurarea traficului. Circulați cu atenție! (VIDEO/IMAGINI)
Ninge în acest moment în zona de munte a județelor Suceava și Neamț, iar carosabilul este majoritar umed, la o temperatură de aprox. -2 grade. Echipele de deszăpezire ale DRDP Iași au ieșit deja în patrulare și acționează cu lamă și material antiderapant pentru asigurarea traficului. Circulați cu atenție și cu echiparea corespunzătoare a autovehiculelor pentru sezonul de iarnă!
a transmis DRDP IAȘI
Video de la pasul Tihuța(DN17) și imagini de la Cabana Dochia:
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ceahlau-2.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ceahlau-3.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ceahlau.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)