Colindătorii au călcat pragul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț
Astăzi, 21 decembrie, polițiștii nemțeni au avut bucuria de a fi vizitați de 4 grupuri de colindători.
Aceștia au încântat publicul, format din polițiști și copii, cu un adevărat concert de colinde specifice sărbătorilor de iarnă și, mai mult decât atât, au desfășurat cu succes o incursiune prin toate tradițiile și datinile strămoșești transmise din generație în generație, punându-le în scenă cu un deosebit talent.
Frumusețea manifestării a fost întregită de costumele populare tradiționale specifice.
Un alt moment deosebit a fost prezența colegilor din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Neamț, care ne-au încântat cu un moment artistic aparte.
Întâlnirea de astăzi ne-a amintit cât de profunde spiritual sunt sărbătorile românești de sfârșit de an, ne-a umplut sufletele de bucurie, dar și de liniște sufletească.
La finalul momentelor artistice, colindătorii a fost răsplătiți de Moș Crăciun, care le-a promis acestora că va reveni să îi vadă și în noapte de ajun.
a transmis IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ipj-colinde-1-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ipj-colinde-2-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ipj-colinde-4-1024x768.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)