Intervenție a pompierilor nemțeni într-un bloc de locuințe de pe strada Gavril Galinescu
În jurul orei 18:15 (n.red: ieri) pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț, pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe pe strada Gavril Galinescu deoarece proprietara nu răspundea la ușă și nici la telefon.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au intrat printr-o fereastră în apartamentul situat la primul etaj, unde au găsit o femeie de aproximativ 73 de ani. Persoana a fost asistată medical de echipajul SMURD, refuzând transportul la spital, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)