Intervenție a pompierilor într-un bloc de pe strada Progresului, în Piatra-Neamț/ S-a impus deblocarea unei uși pentru asigurarea accesului în apartament
La ora 10:24, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Progresului, în municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Pompierii au acționat pentru deblocarea ușii de acces de la apartamentul situat la primul etaj. În interiorul apartamentului, în hol, a fost găsit un bărbat căzut. Bărbatul de 46 de ani a fost preluat de echipajul SMURD și transportat la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)