NEAMȚ: Pieton rănit de o autoutilitară aflată în marșarier
La data de 15 decembrie, în jurul orei 14:40, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Secuieni.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un tânăr în vârstă de 23 de ani, din județul Bacău, conducea o autoutilitară, pe strada Principală, nu s-ar fi asigurat la efectuarea unei manevre de mers înapoi și ar fi suprins și accidentat o femeie, în vârstă de 72 de ani, din Secuieni, care se deplasa în spatele autoutilitarei.
Aceasta a fost condusă la o unitate medicală, pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.
În cauză a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)