Accident în Neamț: Un copil a fost rănit
La data de 12 decembrie, în jurul orei 11:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Ștefan cel Mare, în municipiul Roman.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în timp ce un bărbat în vârstă de 69 de ani, din Roman, conducea o autoutilitară, pe strada Ștefan cel Mare, ar fi surprins și accidentat un minor, în vârstă de 13 ani, din Roman, care se afla angajat în traversarea străzii prin loc nepermis.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonului.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)