Accident rutier cu persoană rănită: mașină versus cap de pod/autoturismul s-a răsturnat în afara părții carosabile
La data de 7 decembrie a.c., în jurul orei 15:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Piatra Șoimului.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în timp ce un tânăr în vârstă de 24 de ani, din Bodești, conducea o autoutilitară pe DJ 156E, în localitatea Piatra Șoimului ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare intrând în coliziune cu un cap de pod și s-ar fi răsturnat în afara părții carosabile.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)