Accident la ieșirea din Piatra-Neamț (FOTO)
În această seară s-a produs un accident rutier la ieșirea din Piatra-Neamț, pe b-dul Gen. Nicolae Dăscălescu. Pompierii au venit la fața locului pentru a asigura măsurile PSI, alături de echipaje de asistență medicală și poliție.
Traficul este dirijat.
Vom reveni cu informații.
Comunicat IPJ:
La data de 7 decembrie a.c., în jurul orei 17:45, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în pe bulevardul General Nicolae Dăscălescu.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în timp ce o tânără în vârstă de 28 de ani, din București, conducea un autoturism, pe bulevardul General Nicolae Dăscălescu, din direcția Bacău spre Piatra-Neamț, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie în vârstă de 34 de ani, din Piatra Șoimului care ar fi fost proiectat într-un al treilea autoturism.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto în vârstă de 34 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/accident-pn-1-1024x768.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/accident-pn-2-1024x768.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/accident-pn-3-1024x768.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/accident-pn-4-1024x768.png)
Foto: Cititor
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)