„Șezătoarea meșteșugurilor“, la Biblioteca Județeană
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/tamas-2-1024x512.png)
Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu“ Neamț găzduiește „Șezătoarea meșteșugurilor“, o expoziție de măști, împletituri din sfoară, goblen, macrame, bijuterii artizanale și cusături, în perioada 4-8 decembrie 2023, în Sala Cupola. Vor expune Maria Baciu, Cătălina Liliana Bădeanu, Elena Ciocârlan, Vasile Ciocârlan, Georgiana Lambru, Florin Lambru și Maria Tamaș.
Vernisajul expoziției va avea loc luni, 4 decembrie, ora 16:30, cu un moment muzical susținut de Octavian Bordeianu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)