Aceasta este „varianta finală” – două dintre culoarele de mobilitate urbană au fost deja recepționate de Primărie
Cu câteva zile în urmă scriam despre faptul că cel mai probabil culoarele de mobilitate urbană au fost deja recepționate într-un mare secret, și spuneam acest lucru pentru că, în mod evident, din moment ce nici măcar „presa de casă” nu a fost invitată, exista suspiciunea că ceva era în neregulă. Totuși, vorbim de niște proiecte la care s-au alocat bugete enorme și care au impact major asupra cetățenilor din oraș.
Într-o emisiune difuzată în această dimineață, Primarul Carabelea a confirmat ceea ce scriam noi:
„Sunt două coridoare de mobilitate care au fost recepționate: vorbim în primul rând de variantă, de Dimitrie Leonida – 9 Mai și de Mihai Viteazul”.
Prin urmare, răspuns final: recepționat. Cum și cu câte probleme, nu mai comentăm, asta e varianta finală, cu asta defilăm. Emisiunea la care facem referire poate fi urmărită integral, mai jos (referirea la recepționarea culoarelor – de la minutul 25):
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ne asteptam la culoare de mobilitate marita , nu la inghesuiala pe banda doi si stat la semafoare ( fara semafor si banda pentru autobuze se circula fluent ).
Atentie: carabelele au inceput deja sa sara de pe asfalt!
Bani cheltuiti aiurea pe pavele, carabele, semafoare foarte multe si banci inutile.
Daca s-au receptionat coridoarele de mobilitate ramane ca pe prima banda sa circule autobuzele si pe banda a doua masinile?