Accident în Piatra-Neamț. Un bărbat a ajuns la spital
Astăzi, 20 noiembrie, la ora 17:13, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier pe stada Olteniei în municipiul Piatra-Neamț. La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de Pompieri Piatra-Neamț.
a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism (în care se aflau cinci persoane) și o autoutilitară (în care se afla doar conducătorul auto).
Un bărbat, pasager din autoturism a fost asistat medical la locul evenimentului de echipajul SMURD, refuzând transportul la spital.
Conducătorul autoutilitarei, un bărbat de 23 de ani, ce a necesitat îngrijiri medicale, a fost preluat și transportat de echipajul SMURD la UPU Piatra-Neamț.
Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului rutier.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/accidentt-1024x471.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)