Miting S.O.S. România la Piatra-Neamț
În seara zilei de 6 noiembrie, în jurul orei 20.00, în zona din fața Instituției Prefectului Neamț din municipiul Piatra-Neamț, câțiva membri și simpatizanți ai partidului SOS România au ieșit în stradă în semn de protest împotriva celor mai recente măsuri luate de Guvern: limitarea plăților cash, măsuri de austeritate etc.
Protestul SOS din capitală este coordonat de senatorul Diana Șoșoacă, președintele partidului, și, potrivit acesteia, în fața prefecturilor din restul țării ar avea loc mitinguri pe aceeași temă.
La monstrii de la guvern trebuie fortat pana vor vedea relitatile din tara.
Chiar ăștia și sosoca mai lipseau!