Incendiu la o anexă din Neamț, din cauza coșului de fum deteriorat
În această dimineață, la ora 04:38, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărescă situată în localitatea Almaș din comuna Gârcina.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat la o magazie cu leme și la o construcție din lemn (fânărie) cu posibilitatea propagării la întreaga gospodărie. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars magazia de lemne ( 20 mp) în care se aflau 2 mc de lemn de foc și fânăria (150 mp) în care erau depozitate 100 kg de cereale și 100 ml de scândură.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost coșul de fum deteriorat, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)