Organizarea evenimentului „Piatra lui Crăciun – Tărâmul Moșului” anul acesta, pusă sub semnul întrebării
Organizarea ediției din acest an a evenimentului „Piatra lui Crăciun – Tărâmul Moșului” cu prilejul sărbătorilor de iarnă este momentan incertă din cauza vehiculării în spațiul public a unui proiect de ordonanță de urgență care „va limita peste 90% dintre primăriile din România în privința planurilor de organizare a sărbătorilor de iarnă”, a anunțat astăzi, 24 octombrie, primarul Andrei Carabelea.
„Aveam proiectul pregătit, gata pentru suplimentarea ordinii de zi. Va trebui să îl ținem în stand by pentru a vedea formula finală a textului ordonanței de urgență. Vom vedea cum ne adaptăm pentru ca de sărbători să oferim pietrenilor și nu numai o atmosferă firească, normală și un prilej de a ne bucura în spațiul public de centrul orașului.”, a precizat primarul municipiului Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)