„Se schimbă modificarea” de la Brădet (VIDEO)
În urma numeroaselor sesizări cu privire la sensul giratoru de la Brădet care ridica mari provocări în trafic, unele soldate cu incidente în care a fost implicată inclusiv o mașină a poliției, se pare că cei din administrație au ajuns la concluzia că e nevoie de o abordare nouă a intersecției.
Informația cu privire la reconfigurarea giratorului de la Brădet a fost dată în spațiul public în cadrul unei conferințe de presă de către Paleu Bogdan, comisar șef de poliție la Serviciul Rutier Neamț (detalii aici – click).
Astăzi, lucrările sunt în toi pe variantă și, cel mai probabil, sensul giratoriu va fi mai mic și mutat spre centrul drumului principal pentru a asigura o încadrare mai bună a camioanelor și autobuzelor în intersecție.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)