RO-ALERT: Urs semnalat în Piatra-Neamț
În urmă cu scurt timp, locuitorii din Piatra-Neamț și zonele învecinate au primit un mesaj RO-ALERT cu privire la faptul că a fost semnalată prezența unui urs în zona Bâtca Doamnei.
Respectați indicațiile autorităților și sunați la 112 dacă sunteți în pericol.
La ora 16:45 a fost semnalată prezența unui urs în municipiul Piatra-Neamț (zona La Caiace). A fost transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.
a transmis căpitan Irina Popa – purtător de cuvânt al ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)