O viață curmată înainte de vreme iar în urmă, o familie distrusă: o tânără a murit ieri, în Izvoare. Avea doar 17 ani…
Potrivit unui comunicat transmis cu câteva momente în urmă de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri, 2 octombrie, în jurul orei 19.10 în Izvoare. La fața locului a fost găsită o tânără în vârstă de 17 ani, aflată în stop cardio-respirator care, din nefericire, nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul:
02.10.2023, ora 19:10, Izvoare, pacientă sex feminin, 17 ani, diagnostic: SCR fără răspuns la manevrele de resuscitare cardiorespiratorie, decedată prin înec; pacienta a rămas la locul solicitării
SAJ Neamț
În cauză a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea, cu exactitate, a împrejurărilor producerii acestui eveniment, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)