Polițiștii din Neamț, pe podium la campionatul de șah al M.A.I.
În perioada 18-22 septembrie a.c., la nivelul Ministerului Afacerilor Interne s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de Șah.
Lotul de șah al Inspectoratului General al Poliției Române a fost format din 21 de polițiști, 2 dintre aceștia din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț.
Participarea colegilor noștri a fost una merituoasă, ambii clasându-se pe podiumul final, pe locul 2, respectiv 3.
Acest rezultat este o realizare deosebită și o dovadă a dedicării și abilităților lor în acest sport intelectual, reflectând nu doar abilități strategice și capacitatea de a lua decizii rapide, dar și spiritul competitiv și disciplina.
Îi felicităm și le dorim mult succes în continuare, atât în activitatea lor profesională, cât și în orice altă provocare viitoare!, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)