Intervenție a pompierilor într-un apartament din Piatra-Neamț. O femeie a fost transportată de echipajul SMURD la spital
Aseară, la ora 19:55, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Orhei în municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor din dotarea autospecialei pentru descarcerare, pompierii au acționat pentru deschiderea ușii. În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de aproximativ 87 de ani, căzută într-o cameră. Aceasta a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/isuuuuu-1024x512.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)