Femeie salvată la timp de pompierii din Piatra-Neamț. A fost transportată la spital
În această dimineață, la ora 09:18 pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană ce locuiește într-un apartament din municipiul Piatra-Neamț nu raspunde la ușă și nici la telefon.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM din cadrul Detașamentului Piatra Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor specifice din dotarea autospecialei pentru descarcerare, pompierii au intrat în apartamentul situat la primul etaj într-un bloc de locuințe de pe strada Valea Albă.În interiorul unei camere pompierii găsit o femeie de 52 de ani ce necesita îngrijiri medicale. Femeia a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD TIM după care a fost transportată la UPU Piatra Neamț.
a transmis ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)