Atenție la sensul giratoriu de la Papuc, să nu îl luați în brațe
În atenția șoferilor: la intersecția cunoscută sub numele „La Papuc” (intersecția drumurilor Izvoare – Mărgineni cu Girov – Roznov) a apărut un fel de deal care e pe post de sens giratoriu.
Până ce va fi semnalizată mai strident această intersecție cu sens giratoriu, sporiți atenția când treceți pe acolo.
Și această intersecție face parte din categoria locurilor cu numeroase accidente și cu vizibilitate redusă. Un sens giratoriu este o idee bună, însă rămânem la opinia că trebuie mai bine semnalizat, deoarece un impact frontal cu acel deal poate produce și el victime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)