Se refac scările de acces spre spitalul din Piatra-Neamț (FOTO)
Accesul pe scările spre spitalul din Piatra-Neamț a fost restricționat din cauza degradării acestora și a faptului că era pericol de accidente. Despre această situație s-a discutat mult în comunitatea locală și în mediul online, iar vocile care cereau intervenții urgente s-au amplificat. Era evident că o soluție trebuia găsită pentru a remedia această problemă.
Iată că, în sfârșit, se refac scările, o lucrare necesară deoarece pietonii nu mai trebuie să ocolească atât de mult pentru a merge în unitatea sanitară.
Înainte:
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/scarii-2-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/scarii-1-1024x768.jpg)
Acum:
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/scari-spital-1-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/scari-spital-2-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)