Accident, cu victimă, în Piatra-Neamț
La data de 31 august, în jurul orei 15:10, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul Traian.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce o femeie în vârstă de 41 ani, din Mărgineni, ar fi condus un autoturism, pe bulevardul Traian, din direcția Piatra-Neamț spre Bacău, ar fi acroșat un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Piatra-Neamț, care se deplasa în interiorul sensului giratoriu.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea tânărului de 19 ani.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a declarat insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)