Turistă din Piatra-Neamț, accidentată pe muntele Ceahlău – operațiunea salvamontiștilor s-a încheiat aseară, în jurul orei 21.00
Salvamontiștii nemțeni au finalizat aseară, în jurul orei 21.00, ultima operațiune de salvare din acest sfârșit de săptămână. O turistă din Piatra-Neamț a suferit o fractură a unui membru inferior în zona Jgheabului lui Vodă.
S-a intervenit cu două echipe, a fost acordat primul ajutor iar turista în discuție a fost coborâtă de pe munte și în final predată echipajului SMURD.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/salv-2.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)