Incendiu la o anexă gospodărească din Neamț
Ieri, 20 august la ora 19:37, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească din localitatea Piatra Șoimului.
La locul indicat s-au deplasat pompierii de la Punctul de lucru Roznov cu o autospecială de lucru cu apă și spumă și o ambulanță SMURD. Militarii au constatat că incendiul era localizat de cetățeni la o magazie construită din lemn, cu suprafață de 10 mp, și au acționat pentru lichidarea acestuia. Cauza probabilă a incendiului: foc deschis în spații deschise, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)